+90 549 316 42 48
Hakkımızda | Özgün Peyzaj

HAKKIMIZDA


Özgün Peyzaj

Peyzaj Yüksek Mimarı Figen Uyanık’ın 1993 yılında Özgün Peyzaj Markası ile kurduğu üretim fidanlığımız Tic.Ltd.Şti. olarak Bodrum yarımadasında vermiş olduğu kalite ve güvene dayalı hizmetlerine tüm hızıyla devam etmektedir. Özgün Peyzaj ; peyzaj uygulama, çevre düzenleme, çim alan uygulamaları, periyodik bahçe bakımı, iç ve dış mekan bitki temini,torf ,toprak ,gübre ,saksı Bodrum bahçelerine özgü çiçek satışı ve danışmanlık alanlarında faaliyet göstermektedir.

Kurumsallaşma yolunda hızla ilerleyen firmamız bağlantı noktası olarak açılan showroom alanı ile de 2014 yılında siz müşterilerimize hizmet vermeye başlamıştır.Kendi bünyemizde bulunan Mumcular  mevkinde 20.000m2 üzerine kurulu bitki üretim seramızda bitki bakım teknisyenimiz ,servis aracımız ile anında hizmet vermekteyiz.Akademik bilgilerimizi yılların tecrübesi ile harmanyaıp kaliteli hizmeti sizlere sunuyoruz.

 

Bodrum Peyzaj Mimarı – Özgün Pey

Figen UYANIK – Peyzaj Yük. Mimarı

1985 yılı Ankara üniversitesi Peyzaj mimarlığı bölümünden mezun olan kurucumuz 1989 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Peyzaj Planlama yüksek lisansı ile masterini tamamlamıştır.Bir yıl Bursa belediyesi park ve bahçeler müdürlüğünde çalışmış bu süreçte yalova yolu üzerinde halen hizmet vermekte olan türkiyenin ilk hobi evleri projesinde yer almıştır.İstanbul Yıldız Sarayı müzesinin peyzaj çalışmasını yapmış ve istanbulun çeşitli semtlerinde kontrol mühnedisi olarak görev almıştır.

Tüm bu çalışmaların sonucunda bahçe düzenlemesi, bitki bakımı ,bitki hastalıkları,çim alanlar,sert ve yumuşak zemin peyzaj uygulamalarında uzmanlaşmıştır. Uzun yılların tecrübesi ile Bodrum’un önde gelen peyzaj şirketlerinden Özgün Peyzaj’ın kurucusu ve ekibin yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Vizyonumuz: Gelecek kuşağa ilham verici tasarımlar oluşturmanın yanı sıra kaliteli ve güven verici hizmet profilimiz ile gerek yerel gerek şehirler arası pazarda tanınmış bir şirket olabilmek.

Misyonumuz : Peyzajın hayatın her alanında bizimle birlikte olduğuna inanıyoruz.İnsanların kendisine özel anılarına ortak olacağımız peyzaj alanlarına sahip olması için çalışıyoruz.

 

 

Sedir Ahşap